Arama motoru optimizasyonu (SEO) nedir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO) nedir?

İngilizce olarak SEO (Search Engine Optimization) Türkçe olarak arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilmektedir. Günümüzde aklımıza takılan her soruyu arama motorlarına soruyoruz. Arama motorlarıda bize en uygun sonucu getirmek için bir olgaritma geliştirmişler. Teknik olarak bu algoritmaya burada girmeyeceğiz.

Günümüzde kurumsal veya kişisel olarak bir çok websitesi bulunmakta bu siteler tasarım, gelişim ve yayınlama aşamalarında arama motoru algoritmasının doğru bir şekilde algılamasına göre tasarlanmalı ve geliştirilmedir.

Kısaca SEO sitenizin arama motorları standartlarına göre tasarlanması, geliştirilme ve yayınlanması demektir.

Arama motoru optimizasyonu

Websitenizi arama motorlarında belirlediğiniz anahtar kelimelerde görünür olması için bir çok farklı teknik detayın mümkemmel bir uyum içinde çalışmasını sağlamasıdır.

Arama motorlarında görünür olmanız.

Siz uyurken bile sizin için açık olan bir dükkan bir mağaza yada müşteri temsilciliği yapacaktır.

Sadece sitenizin olması yeterli değildir.

İnternet, caddeleri, sokakları, dükkanları, mağazaları olan bir şehir gibidir. O cadde ve sokaklarda websiteniz ışıl ışıl parlamalı ve dikkat çekmelidir.

SEO, websitenizin internet şehrinde tabelası, ismi ve ışıklarıyla görünür yapar. Bu da size rekabet gücü, bilinirlik ve bulunabilirlik katar. 

Websitenizi uzman ekibimizin yönlendirmeleri ile belirleyeceğimiz anahtar kelimelerde arama motorlarında ilk sayfalarda görünür yapıyoruz.

Adres

Sevgi Mah. Akçay Cad. No:350 D:11 Gaziemir / İZMİR

Telefon & Fax

GSM: +90 532 626 13 75
GSM: +90 542 384 95 69

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 9:00 - 18:00 Pazar: Kapalı

ŞehriNet SEO, İnternet reklamcılığı, Sosyal Medya Danışmanlığı, Marka İtibar Yönetimi, Özel Projeler ve Web Tasarım Hizmetleri sunan bir Bilgi Teknolojileri Şirketiyiz.