Mobil Uygulama Geliştirme

Mobil Uygulama Geliştirme

Akıllı telefon, tablet gibi cihazlara özel olarak kodlanmış ve tasarlanmış yazılımlara “Mobil Uygulama” denmektedir. Mobil uygulama kesinlikle mobil cihazlar için uyumlu website ile karıştırılmamalıdır.

 
Mobil uygulamalar, kullanılacak olan cihaza göre tasarlanmakta ve kodlanmaktadır.  Uygulamanın iPhone, iPad gibi cihazlarda çalışmasını istiyorsanız uygulamanız iOS işletim sistemlerde çalışacak şekilde eliştirilmelidir.
 
Eğer Samsung, HTC, LG gibi android işletim sistemi kullanan tablet veya akıllı telefonlarda çalışmasını istiyorsanız uygulamanız Android tabanlı olarak geliştirilmek zorundadır. 
 
Uygulama geliştirilmesinde native yani işletim sistemine göre kod ve tasarım uygulaması yapılmalıdır. Apple App store içerisinde kendine göre standartlar belirlemektedir. Aynı şekilde Google Play Store'da kendi standartlarını belirlemiştir. Uygulama geliştiriciler bu standartlara uymak zorundadırlar.
 
Kısacası mobil uygulama geliştirmek kendi içinde bir çok standart ve özellikler barındırmaktadır. Bu nedenle iş fikrinizi mobil uygulamaya dönüştüreceğiniz iş birliği yapacağınız firma tercihinize dikkat edin.
 
Mobil Uygulamanın Faydaları
 
  • Müşterilerinizle ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz.
  • Reklam ve tanıtım kanalı olarak kullanabilirsiniz.
  • Mobil uygulamanızla gelir sağlayabilirsiniz.
  • Hedef kitlenize erişim gücünüzü artırabilirsiniz.
  • Prestij kazanabilirsiniz.
 
Android ve/veya iOS tabanlı mobil uygulama yaptırmak istiyorsanız detaylı bilgi almak için teklif alınız.

Adres

Sevgi Mah. Akçay Cad. No:350 D:11 Gaziemir / İZMİR

Telefon & Fax

GSM: +90 532 626 13 75
GSM: +90 542 384 95 69

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 9:00 - 18:00 Pazar: Kapalı

ŞehriNet SEO, İnternet reklamcılığı, Sosyal Medya Danışmanlığı, Marka İtibar Yönetimi, Özel Projeler ve Web Tasarım Hizmetleri sunan bir Bilgi Teknolojileri Şirketiyiz.